head

Kierownice wielofunkcyjne

Dzięki kierownicy wielofunkcyjnej kierowca może w pełni koncentrować swoją uwagę na drodze – nie rezygnując przy tym z informacji lub rozrywki. Kierownice wielofunkcyjne są oferowane z lub bez funkcji zmiany przełożeń, są wygodne w obsłudze i podnoszą bezpieczeństwo jazdy.

Wybór odpowiedniej stacji radiowej, płyty CD w zmieniarce, aktywacja telefonu, włączenie obsługi głosowej, a nawet najbardziej kompleksowe funkcje, jak np. książka adresowa, można obsłużyć bezpośrednio z kierownicy. Kierownice wielofunkcyjne umożliwiają kierowcy obsługę licznych funkcji bez potrzeby odrywania rąk od kierownicy.
Dwa przejrzyste elementy obsługi są umiejscowione symetrycznie na poziomych ramionach kierownicy. Każdy z nich składa się z elementu przyciskowo-obrotowego oraz łatwo dostępnego przycisku funkcyjnego.

  • po lewej stronie kierowca obsługuje najważniejsze funkcje systemu radiowego i telefonu
  • po prawej stronie kierowca ustawia głośność systemów multimedialnych i aktywuje opcjonalną obsługę głosową

Wszystkie funkcje wyświetlają się na ekranie w tablicy wskaźników.
Dzięki wyrafinowanej stylistyce i przemyślanej koncepcji obsługi kierownica wielofunkcyjna Audi zyskała wyróżnienie ekspertów motoryzacyjnych jako kierownica o najwyższych walorach funkcjonalnych.

Kierownice wielofunkcyjne Audi są trój- i czteroramienne. W samochodach z automatyczną skrzynią biegów dodatkowym atutem kierownicy jest możliwość obsługi przekładni tiptronic, multitronic lub S tronic za pomocą dźwigienek umieszczonych przy kierownicy.