head

Polskie menu

Jak spolszczyć nawigację?

Jak to możliwe, że u specjalisty można wgrać polskie menu do nawigacji, a u dilera czy w autoryzowanym serwisie jest to niemożliwe? To przede wszystkim zasługa naszych rodzimych programistów. Dzięki ich pasji i możliwościom tłumaczone są wszelkie napisy wyświetlane na ekranie i „podpinane” w miejsce dowolnie wybranej ścieżki językowej. Zwykle tłumaczenie odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego oprogramowania. Innymi słowy: polskie napisy muszą być wprowadzone za pomocą programu, w jakim napisano software do nawigacji. Aby uniknąć błędów, napisy muszą być dopasowane do wersji oryginalnej. W przeciwnym wypadku część z nich nie zmieści się na ekranie, a wskazania będą nieprawidłowo wyświetlane. Przetłumaczenie poszczególnych opisów i funkcji wymaga czasu. Ponadto do każdej wersji fabrycznej nawigacji satelitarnej trzeba przygotować indywidualne tłumaczenie. Stąd nie zawsze dostępne są polskie wersje do wybranych modeli samochodów i zainstalowanych w nich seryjnych zestawów nawigacyjnych.

Nie rób tego sam!

A gdyby tak zaoszczędzić i wszystko samodzielnie zrobić? Na forach internetowych można znaleźć spolszczone oprogramowanie i ściągnąć je. To właściwie nic nie kosztuje. Wystarczy tylko zastosować się do instrukcji. Czy warto? Nie! Takiego rozwiązania nie polecamy. Nie ma żadnej gwarancji, że udostępniony program działa jak należy. Ponadto nie mamy pewności, że udostępniony software pasuje do naszej nawigacji. Wgrywanie odbywa się tylko na nasze ryzyko. Istnieje duże niebezpieczeństwo, że niewłaściwa aktualizacja lub błędy w trakcie procesu wgrywania programu do urządzenia spowodują bardzo poważne uszkodzenia sprzętu. Mogą one być tak trudne do usunięcia, że niektóre urządzenia naprawia się tylko tam, gdzie je wyprodukowano, czyli w fabryce.

Zapytaj o wycenę 

Wypełnij formularz dostępny pod tym linkiem a my wycenimy naszą usługę. Podanie obszernej informacji na temat auta w tym numeru VIN pozwoli nam przygotować ofertę dedykowaną dla Państwa samochodu.

Zapytaj o wycenę